Wianki komunijne

Wianki komunijne – dopełnienie pierwszokomunijnego stroju

Każda dziewczynka, którą czeka Pierwsza Komunia Święta, chce zapewne wyglądać w tym dniu wyjątkowo. Choć i tak jest już bohaterką samej uroczystości, to jednak – jak przystało już na młodą damę – ogólna prezencja ma dla niej również znaczenie. Dopełnieniem pierwszokomunijnego stroju dla dziewczynki są wianki komunijne. Poznań to miasto, gdzie prowadzimy nasz sklep z artykułami ślubnymi oraz przeznaczonymi właśnie na okoliczność Pierwszej Komunii Świętej. W naszym asortymencie posiadamy m.in. szeroki wybór wianków komunijnych wykonywanych według różnych wzorów. Idealnie będą prezentować się na głowie każdej dziewczynki podczas samej uroczystości Pierwszej Komunii oraz w czasie tzw. białego tygodnia. Ich tonacja kolorystyczna utrzymana jest w jasnych barwach. Dominuje oczywiście biel. Wianki komunijne z naszego katalogu dostępne są w uniwersalnym rozmiarze – jednak średnica każdego z nich jest regulowana i można ją indywidualnie dopasować.

Gustowne wianki komunijne w Poznaniu

Wianki to bardzo stara tradycja. Dawniej zakładały je dziewczęta i niezamężne kobiety. Były i nadal są symbolem niewinności. Ponadto wianki można spotkać na wielu obrazach o tematyce religijnej. Dlatego też stały się elementem stroju dziewczynek przystępujących do Pierwszej Komunii. Wykonuje się je zarówno z żywych kwiatków, jak i sztucznych, znacznie bardziej praktycznych. Oprócz samej Komunii Świętej i Białego Tygodnia często przydają się także podczas uroczystości Bożego Ciała, gdy dziewczynki pierwszokomunijne sypią kwiatki.
Do wianków komunijnych można dopasować różne fryzury. Najładniej prezentują się na luźno rozpuszczonych włosach, ale można je także dopasować do kucyka czy warkocza. Ponieważ to jedyna taka okazja, kiedy dziewczynka może założyć wianek, warto poszukać gustownego i nietuzinkowego, wykonanego z ciekawie dopasowanych kwiatków, który podkreśli w subtelny sposób jej dziewczęcość i delikatność.
Polecamy wyjątkowe i oryginalne wianki komunijne w Poznaniu, dostępne w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego oraz na zakupy online!